top of page

Náklady na péči o nesoběstačnou osobu

Stále se setkáváme s nevědomostí poškozených o jejich právu na náhradu nákladů léčení ve formě péče o jejich osobu. Je potřeba zdůraznit, že aby byla náhrada za poskytovanou péči o poškozeného osobou blízkou nárokovatelná u odpovědné osoby, je zapotřebí, aby přesahovala rozsah běžné lidské a rodinné solidarity.


Naše kancelář má s tímto nárokem bohaté zkušenosti. Máme speciální formulář pro tyto účely a s klienty možnost uplatnění tohoto nároku vždy diskutujeme. Často jde o nemalou částku, která může být v případě existence trvalých následků poskytována pravidelně i do budoucnosti.


Přitom je potřeba říci, že tento nárok uplatňuje samotný poškozený svým jménem i v případě, že mu tuto péči poskytuje bezplatně osoba mu blízká.


Pomáhá Vám někdo pravidelně s péčí o Vaši osobu nebo domácnost? Pak máte nárok na náhradu újmy odpovídající částce, kterou byste museli za takovou poskytovanou péči hradit profesionálním pečovatelům.


Nevíte, jak dále postupovat a máte za to, že nárok na náhradu péče Vám vznikl? Obraťte se na nás a my Vám pomůžeme. Za konzultaci nic neplatíte.

Comments


Doporučené články
Nedávno přidané
Archiv
Vyhledávání podle tagů
Zatím žádné štítky
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page